Tınaztepe Kampüsü


Dokuz Eylül Üniversitesi  4 ana kampüsü bulunmaktadır. Fizik Bölümü Buca’da bulunan Tınaztepe Kampüsü içindedir. Tınaztepe kampüsü olanakları;

KÜTÜPHANE

Dokuz Eylül Üniversitesi Prof.Dr.Fuat Sezgin Merkez Kütüphanesi

Kütüphane linki http://www.kutuphane.deu.edu.tr/tr/anasayfa/

SOSYAL TESİSLERİ

Eylül Restoran

Öğrenci Aktivite Merkezi / Univercity Park

Amfi Tiyatro

SPOR TESİSLERİ

 Spor Salonu

Aletli kondisyon salonu

Sentetik Atletizm Pistli Futbol Sahası

Tenis Kortları

MEDİKO SOSYAL HİZMETLER ÜNİTESİ

Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet vermekte olan ve Tınaztepe Yerleşkesi’nde bulunan Mediko Sosyal Hizmetler Ünitesi’nde, Üniversite öğrencilerine, akademik, idari personeline ve bakmakla yükümlü oldukları hastalara ve Üniversitemiz Hastanesi programı üzerinden, dışarıdan Sigortalı, Emekli Sandığı ve Bağ-Kurlu hastalara da sağlık hizmeti verilmektedir.

Mediko Sosyal Hizmetler Ünitesi’nde poliklinik hizmetleri (aile hekimliği, KBB, göz, diş, psikiyatri, psikolojik danışmanlık) ve laboratuvar hizmetleri hafta içi her gün 08:30-17:00 saatleri arasında verilmekte olup; psikolojik danışma ve rehberlik hizmetleri randevu sistemiyle çalışmaktadır. Ayrıca, randevu sistemi ile Check-up hizmeti verilmektedir. Sağlık Bakanlığı’na bağlı 112 Acil istasyonu ile de hizmet verilmektedir.

Link https://sks.deu.edu.tr/saglik-ve-psikolojik-danisma-hizmetlerimiz/saglik-hizmetleri/mediko-sosyal-hizmetler-unitesi/

YEME-İÇME

Merkezi yemekhane dışında, içerisinde özel kafeteryalar ve yemek olanağı sağlayan Öğrenci Aktivite Merkezi , market ve çok sayıda özel kantin işletmeleri bulunmaktadır.

ULAŞIM

Buca Tınaztepe Kampusu, şehir merkezine 15 km uzaklıktadır. Aydın otoyolu üzerinde Buca çıkışındadır. Ulaşım belediye otobüsleri ve özel servislerle sağlanmaktadır. Kampüs içi ring servisi bulunmaktadır. Kampüs içi ring servis saatleri için aşağıdaki link adresinden bilgi alabilirsiniz.

http://engelsiz.deu.edu.tr/duyurular/yerleske-ring-hareket-saatleri/

İzmir içi toplu ulaşım sağlayan ESHOT linki.

https://www.eshot.gov.tr/